کوتاه و خواندنی از جشنواره پروژه های دانش‌آموزی سینا

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۴ کد : ۱۱۱۷۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۳
غرفه های بسیاری برای حمایت از پروژه های دانش‌آموزی، در این دوره از جشنواره پروژه های دانش‌آموزی سینا در واحد علوم و تحقیقات فعالیت دارند.
کوتاه و خواندنی از جشنواره پروژه های دانش‌آموزی سینا

در این جشنواره شرکتهای متعددی برای حمایت از پروژه های دانش‌آموزی حضور دارند که غرفه موسسه فرهنگی آوای باران یکی از این حامیان است. محصولات این غرفه بازی‌های فکری و کتاب بوده که از طراحی تا اجرا ساخت ایران و تولید کنندگان ایرانی است. این بازی‌ها و کتاب‌ها به دانش‌آموزان برای آموزش مسائل درسی کمک می‌کند. در این غرفه بازدید کنندگان میتوانند بازی کنند.

کتاب‌های ریاضی بازی در ۵ جلد برای آموزش ریاضی کلاس اول، رنگ آمیز، داستان های کهن، ۲۰ افسانه ایرانی، دایره المعارف و باستان شناسی همچنین بازی‌های فکری دستچین، بزنگاه، سیرو سفر، وارونه، هرم گوش، عروسک نمدی از نمونه محصولات این غرفه بوده که در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

غرفه سامانه مدرسه من نیز در این جشنواره به عنوان اولین مدرسه مجازی فعالیت میکند. سامانه http://madrese.me) / (از سال اول تا ششم ابتدایی را تحت پوشش داده و با مجوز رسمی از سازمان پژوهش برنامه ریزی آموزش و پرورش شروع به کار کرده است. در این سایت تمام درس ها توسط معلمان با سابقه و رسمی آموزش و پرورش تدریس می شود. تدریس به صورت صفحه به صفحه و خط به خط انجام می شود. تمام دروس شامل ریاضی، فارسی، مطالعات اجتماعی، هدیه آسمانی قرآن و علوم تهیه شده است.

غرفه اپلیکیشن قبولی از دیگر غرفه هایی است که به عنوان یک شرکت دانش بنیان در این جشنواره جلب توجه می‌کند.

در این اپلیکیشن بانک سئوالات برای آمادگی آزمون همه مقاطع از جمله کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد، راهنمایی و رانندگی و... وجود دارد.با وجوداین اپلیکیشن در وقت و هزینه دانش آموزان و دانشجویان صرفه جویی می شود.

در حال حاضر این اپلیکیشن ۳۰۰۰ کاربر داشته و در ۱۰۰ رشته حضور فعال دارد. همچنین برنده جشنواره وب و موبایل در رسته آموزشی شده است. در کنکور ارشد ۴۴ رتبه زیر ۱۰۰ و در دبیرستان ۸۳ نفر رتبه زیر ۱۰۰ داشته است است.

جشنواره پروژه های دانش‌آموزی سینا در ۵ محور با ۱۳۰ گرایش، با حضور ۵۱۰۰ دانش‌آموز در قالب هزار و ۳۰۰ تیم از ۱۹ استان کشور در واحد علوم و تحقیقات فعالیت خود را آغاز کرد و تا ۳۱ فروردین ماه جاری ادامه خواهد داشت.


( ۲ )