با حضور بیش از ۵ هزار دانش آموز جشنواره بین‌المللی «سینا» در واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۷ کد : ۱۱۱۱۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۷۲
جشنواره بین المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا در روزهای ۳۰،۲۹ و ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۸ در کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات، با حضور بیش از ۵ هزار دانش آموز از سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، الناز فطیر خورانی دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی «سینا» با بیان اینکه دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند، گفت: بدون شک شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی، سازماندهی و پرورش آنان، سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای در راستای ساخت و پیشرفت هرچه بیشتر میهن عزیزمان است.

وی با اشاره به اثرات مثبت برگزاری این جشنواره در محیط دانشگاهی گفت: برگزاری جشنواره سینا در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی اثرات مثبتی نظیر آشنایی دانش‌آموزان با فضای دانشگاه، علوم مختلف دانشگاهی، تجربه ارائه و دفاع از تحقیق و پژوهش، کمک به انتخاب هدفمند رشته در دانشگاه، ایجاد انگیزه برای بالا بردن سطح علمی جهت تولید علم و جنبش نرم افزاری و... را به همراه دارد. این امر می‌تواند در تعیین هدف و برنامه دانش‌آموزان برای ساختن آینده آنان نیز مفید باشد.

فطیر خورانی با بیان اینکه تا کنون بالغ بر ۵ هزار دانش‌آموزش از سراسر ایران در جشنواره سینا ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: این جشنواره شامل پنج بخش است، بخش اول غرفه‌های نمایشگاهی ویژه ارائه سازه‌ها و پروژه‌های منجر به ساخت دانش آموزان است. بخش دوم «سمینارهای پژوهشی» است که اختصاص به ارائه تئوری طرح‌ها و پروژه‌های دانش‌آموزی دارد.

وی ادامه داد: «مسابقات علمی» در گرایش‌های گوناگونی نظیر سازه‌های ماکارونی، رباتیک، هوافضا، انرژی، کمیکار و... بخش سوم این جشنواره را تشکیل می‌دهد. «تولید محتوای دیجیتال» و «سخنرانی علمی» نیز دو بخش پایانی این دوره از جشنواره سینا است. تمامی این بخش‌ها در ساختمان کتابخانه مرکزی و اسناد علمی دکتر حبیبی که یکی از بزرگترین کتابخانه‌های دانشگاهی در سطح خاورمیانه، است، برگزار می‌شود تا دانش‌آموزان با قرار گرفتن در این محیط انگیزه‌ای دو چندان پیدا کنند.

دبیر جشنواره بین المللی پروژه‌های دانش‌آموزی افزود: از نکات مهم برگزاری جشنواره سینا در واحد علوم و تحقیقات حمایت‌های این واحد از برگزیدگان جشنواره است. چاپ مقالات برتر در مجلات معتبر داخلی و خارجی، کمک به تجاری سازی طرح‌ها و پروژه‌های دانش‌آموزی که قابلیت تجاری سازی داشته باشند و تولید محصولات محتوای دیجیتال برگزیده دانش‌آموزی در مرکز رشد این واحد دانشگاهی از جمله حمایت‌های اعلامی واحد علوم و تحقیقات در این دوره از جشنواره سینا است.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر اپلیکیشن سینا روبیک را از طریق پرتال وزارت آموزش و پرورش به آدرس www.medu.ir دانلود و نصب نمایند.

 


( ۶ )