در کنگره کرسی‌های مناظره؛

سامانه شناسایی و رصد نظریه‌ها و نوآوری‌های علمی و بومی رونمایی شد

۲۰ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۲ کد : ۱۱۰۶۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۳
در سومین کنگره کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره از سامانه شناسایی و رصد نظریه‌ها و نوآوری‌های علمی و بومی رونمایی شد.
سامانه شناسایی و رصد نظریه‌ها و نوآوری‌های علمی و بومی رونمایی شد

به گزارش گروه اندیشه و کرسی‌های آزاداندیشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سومین کنگره کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره صبح امروز در مجتمع دانشگاهی ولایت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی برگزار شد.

در این کنگره از سامانه شناسایی و رصد نظریه‌ها و نوآوری‌های علمی و بومی رونمایی شد. این سامانه با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی، دبیرخانه هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی و شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد شده است.

این سامانه اهدافی همچون روال مکانیزه برای طرح‌ها، مشارکت واحد‌های دانشگاهی و حمایت از افراد صاحب‌نظر برای سامانه شناسایی و رصد نظریه‌ها و نوآوری‌های علمی و بومی را در دستورکار دارد.

در این سامانه اخبار و معرفی واحد‌های دانشگاهی قرار داده شده است و سامانه از زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی پشتیبانی می‌کند و وضعیت طرح‌های ارائه شده در سامانه قابل مشاهده است.

در سامانه چشم اندازهایی همچون ارتباط با سامانه‌های دیگر، دریافت طرح‌نامه از سایر کشورها و ایجاد شبکه علمی از محققان نیز درنظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری آنا


( ۱ )