ثبت‌نام محققان دانشگاه آزاد در فراخوان پژوهشگران ایرانی و آلمانی

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۶ کد : ۱۰۹۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۵۸
اعضای هیئت علمی و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند پروپوزال خود را در فراخوان همکاری‌های مشترک پژوهشی بین استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی ثبت کنند.
ثبت‌نام محققان دانشگاه آزاد در فراخوان پژوهشگران ایرانی و آلمانی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، به منظور توسعه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی بین‌المللی، اولین فراخوان مشترک همکاری‌های پژوهشی بین استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی در چارچوب همکاری‌های بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان (BMBF)، از ۱۸ دسامبر ۲۰۱۸ انتشار یافته و به مدت دو سال قابل اجرا خواهد بود.

هدف از این فراخوان مشترک تبادل محققان، توسعه کنسرسیوم تحقیقاتی، تهیه طرح‌های تحقیقاتی کامل و کاربرد آنها؛ هماهنگی همکاری دوجانبه بین همکاران ایرانی و آلمانی و آماده‌سازی و اجرای رویدادهای دو جانبه مانند کنفرانس‌ها و کارگاه‌ها است.

اولویت‌های تحقیقاتی پیشنهادی شامل حوزه‌های تنوع زیستی(Biodiversity)، اقتصادبیولوژیک (ازجمله امنیت غذایی) Bioeconomy Including Food Security، محیط زیست (از جمله آب و تغییرات اقلیمی) Environment (Including Water and Climate Chang و سلامت (Health) است.

لازم به ذکر است پروژه‌هایی که حوزه فنی حرفه‌ای را در بر می‌گیرند، در اولویت انتخاب داوران این فراخوان خواهند بود.

اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و متقاضیان واجد شرایط دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مذکور می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به وبگاه مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانی https://cisc.msrt.ir/fa/news/۴۳۹۲۰ مراجعه و پروپوزال طرح پیشنهادی خود را در سامانه مربوط ثبت کنند. پس از اتمام فرصت ارسال و ثبت پروپوزال‌ها در سامانه، تمام طرح‌های برتر از دانشگاه آزاد اسلامی پس از بررسی در کمیته‌های داوری، انتخاب و برای انجام سایر مراحل معرفی خواهند شد.

منبع: خبرگزاری آنا