آغاز ایمن‌سازی معابر اصلی واحد علوم و تحقیقات با نصب گاردریل

۲۰ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۹ کد : ۱۰۷۶۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۳۴
فرایند ایمن‌سازی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با نصب گاردریل در معابر اصلی این واحد دانشگاهی در فاز اول شروع شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، پس از بررسی‌های کارشناسی توسط مدیریت امور عمران و توسعه این واحد، کارشناسان پلیس راهور و متخصصان ایمنی معابر سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، فرایند ایمن‌سازی معابر واحد علوم و تحقیقات با نصب گاردریل در فاز نخست آغاز شد.
براساس این گزارش پس از بازنگری معابر تردد وسایل نقلیه در واحد علوم و تحقیقات، با توجه به شیب، تعداد قوس‌ها و ترکیب تردد خودروهای سبک و سنگین در این واحد دانشگاهی، ایمن‌سازی معابر آن به طول دو هزار و دویست متر به صورت ترکیبی از گاردریل و دیواره بتنی تعیین و آغاز شد.
در فاز نخست برای ایمن‌سازی معابر اقدام به نصب گاردریل شده است. در فاز دوم با توجه به شرایط اقیلمی واحد علوم و تحقیقات، دیواره‌های بتنی مسلح ریشه‌دار یا سازه‌های بتنی پیش‌ساخته با فاصله ۴۰ سانتی‌متری از گاردریل اجرا خواهد شد. از گاردریل که انعطاف پذیر است، برای کنترل خسارات خودروهای سبک و از دیواره بتنی برای کنترل و به حداقل رساندن خسارات وارده بر خودروهای سنگین استفاده می‌شود.
براساس این گزارش از دیگر اقدامات در نظر گرفته شده برای ایمن‌سازی سایت واحد علوم و تحقیقات می‌توان به افزایش علائم راهنمایی و رانندگی، نصب چراغ راهنمایی و هشدار، ترمیم روکش آسفالت، نصب دوربین کنترل سرعت و افزایش تعداد سرعت‌گیرها اشاره کرد.


( ۲۷ )