افول یک آزمون بزرگ؛

غول کنکور در مسیر سرنگونی قرار گرفت/ اولین فراخوان پذیرش از بهمن‌

۱۵ دی ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۴ کد : ۱۰۷۵۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۰۵
سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان پذیرش در رشته‌های باآزمون و بدون آزمون کنکور سراسری از هم جدا شد و اولین فراخوان پذیرش در بهمن‌ماه خواهد بود.
غول کنکور در مسیر سرنگونی قرار گرفت/ اولین فراخوان پذیرش از بهمن‌

سرانجام در کنکور سال ۹۸ رشته‌های باآزمون و بدون آزمون از یکدیگر تفکیک شدند و سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در بهمن‌ماه اولین پذیرش دانشجو بدون کنکور انجام می‌شود.

براین اساس دیگر نیازی نیست که همه پشت‌کنکوری‌ها در آزمون سراسری شرکت کنند. آنهایی که تصمیم می‌گیرند در رشته‌های بدون‌آزمون ادامه تحصیل بدهند صرفاً براساس معدل سه سال آخر تحصیلی پذیرش می‌شوند. آنهایی که علاقه به رقابت تنگاتنگ در کنکور را دارند همچنان می‌توانند آزمون بدهند.

کسانی‌که قصد ورود به رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها را دارند می‌توانند از هم‌اکنون دست از درس‌خواندن برای کنکور بکشند و منتظر اعلام فراخوان پذیرش دانشجو در بهمن‌ماه ۹۷ باشند. شرایط شرکت در این فراخوان ۲۵ دی‌ماه یعنی هفته آینده از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

البته سازمان سنجش وعده داده که فراخوان پذیرش دیگری در مهرماه ۹۸ درنظر گرفته که شرایط آن را در بهمن‌ماه امسال منتشر می‌کند.

داوطلبان متقاضی این رشته‌ها می‌توانند در موعد مقرر با به‌همراه داشتن مدارک مورد نیاز به دانشگاه‌های مورد نظر خود که در اطلاعیه سازمان سنجش خواهد آمد، مراجعه کنند.

زمان ثبت‌نام در فراخوان بهمن‌ماه از ۲۹ دی‌ماه تا ششم بهمن‌ماه است.

در پذیرش براساس سوابق تحصیلی سهمیه‌های کنکور سراسری پابرجاست و دانشگاه‌ها به‌صورت مشروط از داوطلبان ثبت‌نام به‌عمل می‌آورند.

داوطلبان در نهایت فقط می‌توانند در یکی از رشته‌های موافقت‌شده ادامه تحصیل دهند.

پذیرش در رشته‌های بدون آرمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز مانند سایر دانشگاه‌هاست که اطلاعیه‌های پذیرش بهمن‌ماه ۹۷ و مهر ماه ۹۸ از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منبع: خبرگزاری آنا


( ۳۰ )