براساس رتبه‌بندی گوگل؛ بیشترین دانشگاه‌های جستجوشده در جهان را بشناسید

۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۲ کد : ۱۰۷۵۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۶۲
گوگل فهرستی از دانشگاه‌هایی منتشر کرده است که بیشتر از همه در اینترنت جستجو شده‌اند.
براساس رتبه‌بندی گوگل؛ بیشترین دانشگاه‌های جستجوشده در جهان را بشناسید

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه‌های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از ورلدز اسکالرشیپ، بسیاری از دانشجویان بعد از انتخاب رشته موردعلاقه‌شان به دنبال دانشگاهی می‌گردند که بهترین استادان را داشته باشد و باکیفیت‌ترین دوره تحصیلی را ارائه بدهد. بسیاری ترجیح می‌دهند که وقت و هزینه خود را در یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان صرف کنند.

شرکت گوگل فهرستی از دانشگاه‌های پرطرفدار کاربران منتشر کرده است که بیشتر از همه در اینترنت جستجو شده‌اند. این دانشگاه‌ها که از سراسر جهان هستند، بهترین برنامه آموزشی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند.

گوگل معروف‌ترین و محبوب‌ترین موتور جستجو در جهان است. بنابراین رتبه‌بندی که با استناد به اطلاعات آن ارائه داده می‌شود نه تنها قابل‌اعتماد است، بلکه نشان از ارزش و اهمیت بالای این دانشگاه‌‌ها در جوامع بین‌المللی می‌دهد.

در ادامه با ۱۰ دانشگاهی آشنا می‌شوید که بیشتر از همه در گوگل جستجو شده‌اند.

۱۰. دانشگاه نیوریورک

دانشگاه نیویورک که در سال ۱۸۳۱ در گرینویچ تأسیس شد، یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی است. این دانشگاه در جایگاه دهم فهرست بیشترین دانشگاه‌های جستجوشده گوگل قرار دارد. دانشگاه نیویورک دارای چند پردیس در شهرهای مختلف از جمله سیدنی، ایتالیا، لندن و ابوظبی است. این دانشگاه تسهیلات ویژه‌ای به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه موفق به کسب جایزه‌های علمی زیادی از جمله ۳۵ جایزه نوبل شد‌ه‌اند.

۹. دانشگاه کلمبیا

نهمین دانشگاه در لیست بیشترین دانشگاه‎های جستجوشده دانشگاه کلمبیاست که در سال ۱۷۵۴ توسط جرج دوم پادشاه انگلستان تأسیس شد. نام این دانشگاه در ابتدا کالج کینگ بود تا اینکه در سال ۱۷۸۴ نامش به کالج کلمبیا تغییر پیدا کرد. پردیس اصلی این دانشگاه در نیویورک قرار دارد و قدیمی‌ترین دانشگاه آمریکایی است که همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این دانشگاه کالج مهندسی مخصوص خود را دارد که بیشتر مهندسان شهر نیویورک از آن فارغ‌التحصیل می‌شوند.

۸. دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن هشتمین دانشگاه در فهرست بیشترین دانشگاه‌های جستجوشده در گوگل است. این دانشکده دولتی که در سال ۱۸۹۵ تأسیس شده است، نقش مهمی در حوزه علم اقتصاد ایفا می‌‌کند. یک چهارم از برندگان جایزه نوبل اقتصاد در این مؤسسه تحصیل کرده‌اند. دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن اجازه استفاده از لوگوی خود را به مؤسسات آموزشی زیادی از جمله دانشگاه لاهور پاکستان و دانشکده کسب‌وکار و امور مالی هند داده است.

۷. دانشگاه استنفورد

هفتمین دانشگاه پرجستجو در جهان دانشگاه استنفورد است که در سال ۱۸۹۱ در کالیفرنیا تأسیس شد. این دانشگاه خصوصی هفت دانشکده با بخش‌های آموزشی مختلف دارد. استنفورد لقب بزرگ‌ترین دانشگاه آمریکا در جذب سرمایه را دارد. اعضای هیئت علمی و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه سازمان‌های مشهور زیادی از جمله نایک و گوگل را تأسیس کرده‌اند. کتابخانه استنفورد با ۹,۳ میلیون جلد کتاب مختلف بهترین کتابخانه جهان برای دانشجویان شناخته شده است.

۶. دانشگاه آنا

ششمین دانشگاه در فهرست بیشترین دانشگاه جستجوشده در جهان به دانشگاه آنا در هند می‌رسد. این دانشگاه دولتی در سال ۱۹۷۸ تأسیس شده و یکی از هفت دانشگاه برتر هند است. کشور هند بیشترین تعداد دانشجوی مهندسی در جهان را دارد و دانشگاه آنا نیز یکی از مؤسسات آموزش عالی است که به دانشجویان تحصیلات فنی ارائه می‌دهد. این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی برای مطالعات محیط‌زیستی دارد. دانشگاه آنا یک شبکه تلویزیونی و یک میکروماهواره به نام «آنوست» دارد.

۵. دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس

دانشگاه کالیفرنیا در جایگاه پنجم فهرست بیشترین دانشگاه‌های جستجوشده قرار دارد. این مؤسسه آموزش عالی دولتی در سال ۱۹۱۹ تأسیس شد و دارای پنج کالج برای مقطع کارشناسی و چهار دانشکده برای علوم بهداشتی است. کتابخانه این دانشگاه دوازدهمین کتابخانه بزرگ آمریکاست. بسیاری از فارغ‌التحصیلان و اعضای هیئت علمی دانشگاه کالیفرنیا از برندگان جایزه نوبل و مدال ملی علمی هستند. این دانشگاه تأثیر بسزایی بر اقتصاد لس‌آنجلس دارد. این دانشگاه به ۵۰ هزار دانشجو خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

۴. دانشگاه کالیکت

دانشگاه کالیکت که در سال ۱۹۶۸ تأسیس شده، بزرگ‌ترین دانشگاه کرلا در هند است. این مؤسسه آموزش عالی چهارمین دانشگاه پرجستجو در گوگل است. دانشگاه کالیکت ۳۰ بخش مختلف برای تحصیلات تکمیلی و چند پردیس در نقاط مختلف هند دارد. این دانشگاه دولتی برای ارائه آموزش باکیفیت به دانشجویان در مناطق شمالی هند ساخته شده است. دانشگاه کالیکت به دلیل کیفیت برنامه آموزشی و دوره‌های تحصیلی خود در جهان مشهور است.

۳. دانشگاه آزاد انگلستان

دانشگاه آزاد انگلستان که سومین دانشگاه با بیشترین تعداد جستجو در گوگل است، در سال ۱۹۶۹ تأسیس شد. هدف اصلی این دانشگاه ارائه تحصیلات به شکل نیمه‌وقت به همه افراد جامعه است. دانشگاه آزاد انگلستان با کمک مؤسسه مدیریت انگلستان، دانشکده کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده است. این دانشگاه خدمات آموزش آنلاین را از طریق ویدئو و فایل صوتی برای دانشجویان فراهم می‌کند.

۲. مؤسسه تکنولوژی ماساچوست

دومین جایگاه در فهرست بیشترین دانشگاه‌های جستجوشده گوگل به ام‌آی‌تی می‌رسد. این دانشگاه در سال ۱۸۶۱ با هدف گسترش آموزش و تحصیلات فنی در آمریکا تأسیس شد. ام‌آی‌تی بهترین مؤسسه آموزش عالی در جهان برای تحصیل در رشته‌های مهندسی است. براساس گزارش مجله فوربز، ام‌آی‌تی پنجمین دانشگاه برتر آمریکاست. کتاب‌های کتابخانه این دانشگاه به پنج حوزه موضوعی تقسیم می‌شوند.

۱. دانشگاه فینیکس

بیشترین دانشگاه جستجوشده در گوگل دانشگاه فینیکس است. این امر بدین معناست که دانشگاه فینیکس مشهورترین و محبوب‌ترین دانشگاه در جهان است. این دانشگاه در سال ۱۹۷۶ توسط گروه آپولو در ایالت آریزونای آمریکا تأسیس شد. این مؤسسه آموزش عالی ۱۲۰ پردیس دانشگاهی در سراسر دنیا دارد. این دانشگاه برای دانشجویان آموزش آنلاین نیز فراهم می‌کند. بخش عظیمی از درآمد این دانشگاه از تبلیغات و بازاریابی تأمین می‌شود.

منبع: خبرگزاری آنا


( ۱۶ )