پنجمین پیش‌همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری، در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد

۱۰ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۲ کد : ۱۰۵۱۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۲
پنجمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی پیش‌همایش ملی «تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)» به همت معاونت فرهنگی- دانشجویی و با همکاری پژوهشکده علمی نوآوری و فناوری واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.
پنجمین پیش‌همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری، در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات در این دوره از نشست‌های تخصصی پیش همایش ملی «تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)»، که با حضور جمعی از مسئولان سازمان صنایع دفاع، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و استادانی از دانشگاه‌های کشور و جمعی از استادان و دانشجویان این واحد دانشگاهی برگزار شد، ۶ مقاله از میان مقالات برگزیده، ارائه و مورد نقد علمی قرار گرفت.

تصویرپردازی فرهنگ تحول آینده‌گرایانه در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر مبنای بیانات مقام معظم رهبری، ضرورت تعلیم و تربیت در دوران خدمت سربازی از نگاه رهبر معظم انقلاب، نظریه نیروهای مسلح نوآور مبتنی بر اندیشه نخبگان دفاعی، شیوه‌های موثر در ارتقاء و تقویت معنویت در نیروهای مسلح از دیدگاه مقام معظم رهبری، مولفه‌های مدل مطلوب آینده‌نگاری راهبردی در حوزه ژئوپلیتیک دفاعی ایران مبتنی بر اندیشه مقام معظم رهبری و خلع سلاح نامتعارف جهانی در اندیشه مقام معظم رهبری از جمله مقالات ارائه شده در این پیش‌همایش است.

براساس اعلام دبیرخانه همایش ملی «تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)»، بالغ بر ۲۳۷۰ مقاله به این دبیرخانه برای چهارمین دوره این همایش ارائه شده و در ۵ مرحله مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته‌اند.

چهارمین همایش ملی «تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)»، آذرماه جاری در تهران با محوریت‌های دفاع آینده‌نگر، دفاع در عمق راهبردی، نفوذ و مقابله با آن، توانمدسازی معنوی، آمادگی دفاعی و اقتصاد مقاومتی با تأکید بر ظرفیت‌های نیروی مسلح برگزار خواهد شد.

 


( ۲ )