معرفی بهترین دانشگاه‌‎ها در رشته اقتصاد

۱۰ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۸ کد : ۱۰۴۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۳
برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته اقتصاد از نظر رتبه‌بندی تایمز هایر اجوکیشن را بشناسید.
معرفی بهترین دانشگاه‌‎ها در رشته اقتصاد

اقتصاد علم نظری و عملی است که به نحوه تولید و توزیع ثروت می‌پردازد. این علم براساس سیستم تولید، خرید و فروش کالا و خدمات شکل گرفته است. اقتصاد یک علم اجتماعی است که تمرکز اصلی آن روی رفتار و روابط میان مردم و جامعه قرار دارد.

از علم اقتصاد برای تجزیه‌وتحلیل فعالیت‌ها و تعاملات میان مردم، بازارها و دولت استفاده می‌شود. باوجود این‌که اقتصاد زیرشاخه‌های مختلفی دارد؛ اما اقتصاد خرد و اقتصاد کلان دو رشته تحصیلی اصلی آن محسوب می‌شوند.

در ادامه بهترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌های اقتصاد را معرفی می‌کنیم.

دانشگاه آکسفورد با امتیاز ۹۱,۸ در آموزش، ۹۹.۵ در تحقیق، ۹۹.۱ در استناد علمی و ۶۷ در درآمد صنعتی برترین دانشگاه جهان برای تحصیل در رشته اقتصاد است. آکسفورد در رتبه‌بندی تایمز هایر اجوکیشن برترین دانشگاه جهان شناخته شده است.

دانشگاه کمبریج که با امتیاز ۹۲,۱ در آموزش، ۹۸.۸ در تحقیق، ۹۷.۱ در استناد علمی و ۵۲.۹ در درآمد صنعتی دومین دانشگاه برتر جهان در رشته اقتصاد است. کمبریج عنوان دومین دانشگاه برتر جهان را نیز به دوش می‌کشد.

دانشگاه استنفورد که سومین دانشگاه برتر جهان در رتبه‌بندی تایمز هایر اجوکیشن ۲۰۱۹ است، امتیاز ۹۳,۶ در آموزش، ۹۶.۸ در تحقیق، ۹۹.۹ در استناد علمی و ۶۴.۶ در درآمد صنعتی را کسب کرده است. استنفورد سومین دانشگاه برتر جهان برای تحصیل در رشته اقتصاد است.

مؤسسه تکنولوژی ماساچوست چهارمین دانشگاه برتر جهان در رشته اقتصاد است و امتیاز ۹۱,۹ در آموزش، ۹۲.۷ در تحقیق، ۹۹.۹ در استناد علمی و ۸۷.۶ در درآمد صنعتی را در رتبه‌بندی جهانی تایمز هایر اجوکیشن ۲۰۱۹ کسب کرده است. ام‌آی‌تی همچنین چهارمین دانشگاه برتر جهان است.

مؤسسه تکنولوژی کالیفرنیا جایگاه پنجم رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داده است و امتیاز ۹۴,۵ در آموزش، ۹۷.۲ در تحقیق، ۹۹.۲ در استناد علمی و ۸۸.۲ در درآمد صنعتی را دارد. کلتک عنوان پنجمین دانشگاه برتر جهان برای تحصیل اقتصاد را نیز مال خود کرده است.

منبع: خبرگزاری آنا

رتبه

دانشگاه

آموزش

تحقیق

استناد علمی

 

درآمد صنعتی

نسبت دانشجوی دختر به پسر

 

۱

آکسفورد

۹۱,۸

۹۹,۵

۹۹,۱

۶۷

۴۶ به ۵۴

۲

کمبریج

۹۲,۱

۹۸,۸

۹۷,۱

۵۲,۹

۴۶ به ۵۴

۳

استنفورد

۹۳,۶

۹۶,۸

۹۹,۹

۶۴,۶

۴۳ به ۵۷

۴

ام‌آی‌تی

۹۱,۹

۹۲,۷

۹۹,۹

۸۷,۶

۳۸ به ۶۲

۵

کلتک

۹۴,۵

۹۷,۲

۹۹,۲

۸۸,۲

۳۳ به ۶۷


( ۵ )