یادداشتی به بهانه برپایی موکب شهدای گمنام در علوم و تحقیقات | جاماندگانی که جا نماندند

۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۹ کد : ۱۰۲۵۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۱۱
همه ساله در ایام منتهی به اربعین حسینی، زائران و عشاق سید و سالار شهیدان امام حسین(ع)، مسیر نجف تا کربلا را پیاده طی کرده و موکب به موکب با استقبال مردمی که از ته جان‌شان غلام زائران این سرزمین‌های مقدس شده‌اند، مواجه می‌شوند؛ مواجهه‌ای از جنس انسانیت، ایمان و اخلاص.
یادداشتی به بهانه برپایی موکب شهدای گمنام در علوم و تحقیقات | جاماندگانی که جا نماندند

اما در این میانه بسیارند دلدادگانی که از حضور در این آئین بزرگ و ماندگار یعنی پیاده‌روی اربعین جا مانده‌اند. هر چند سعادت حضور در این سیل پرجوشش برایشان فراهم نشده اما با پای دل در مسیر نهضت حرکت می‌کنند؛ به یاد هم‌کیشانی که توفیق حق رفیق طریق‌شان شده و در پیاده‌روی حاضرند.

حال این جاماندگان حاضر، می‌توانند در هر نقطه‌ای از عالم امکان حضور داشته باشند؛ در هر کشوری، هر شهری و دیاری...؛ حتی در یک محدوده در ارتفاعات تهران در کنار پیشتازان نهضت.

اینجا بام شمالغرب تهران، در جوار گلزار شهدای گمنام؛ جمعی گمنام و پاکباز به یاد زائران کربلا و نجف و این سرزمین‌های مقدس نشسته‌اند و توشه می‌گذارند برای زائرانی که قرار است به نیابت از همه نیروهای نهضت و به نیابت از کل بشریتی که حسین (ع) و یاران باوفایش را مظهر پاکی، اخلاص و درستی می‌دانند، زیارت کنند؛ زیارتی از عمق عشق و ارادت...

این گمنام‌های پاکباز، جاماندگان علوم و تحقیقات هستند که موکبی ساده به نام شهدای گمنام برپا کرده‌اند و توشه‌هایی ساده‌تر تهیه کرده و در حد توان و وسع خود، آنها را عاشقانه برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع) آماده می‌کنند.

نذورات دانشگاهیان برای پذیرایی از زائران حسینی، راهی مسیر پیاده‌روی اربعین می‌شود و نمایندگانی از جامعه دانشگاهی از جمله موکب جهان اسلام که آنها هم علوم و تحقیقاتی هستند، آنها را به زائران می‌رسانند.

زیارت‌تان قبول؛ چه در مسیر پیاده‌روی و چه در مقبره‌الشهداء...