برای نخستین بار در تاریخ ورزش دانشگاه آزاد اسلامی / صعود مقتدرانه تیم بسکتبال برادران علوم و تحقیقات به فینال رقابتهای دسته اول کشوری

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۹ کد : ۱۰۱۰۵ اخبار
تعداد بازدید:۷۶۱
رقابت‌های سراسری بسکتبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی روز شنبه در سالن چندمنظوره مجموعه ورزشی فتح پیگیری شد و در پایان دیدارهای مرحله نیمه نهایی تیم‌های استان مازندران و واحد علوم و تحقیقات جواز حضور در دیدار نهایی را کسب کردند.
برای نخستین بار در تاریخ ورزش دانشگاه آزاد اسلامی / صعود مقتدرانه تیم بسکتبال برادران علوم و تحقیقات به فینال رقابتهای دسته اول کشوری

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات در نخستین دیدار مرحله نیمه‌نهایی سفیدپوشان مازندران رودرروی آبی پوشان استان مرکزی قرار گرفتند. این دیدار نزدیک و پربرخورد در نهایت به سود تیم مازندران پایان یافت تا شمالی‌ها به عنوان اولین فینالیست مسابقات جشن صعود بگیرند.

دومین دیدار این مرحله را واحد میزبان و استان چهارمحال و بختیاری برگزار کردند. چهارمحالی‌ها که تا بدین جای کار با بهره‌گیری از تجربه و هنر بازیکنانی چون بهنام یخچالی، علی جمشیدی و رضا خالقی به آسانی از سد تمامی رقبای خود گذشته بودند برای صعود به فینال بایستی تیم شایسته میزبان را که در کنار جوانی از تجربه بالای بازیکنانی چون مهراد آتشی، بابک حسین زاده و یاشار محمدپور سود می‌برد، مغلوب می‌کردند.

بازی با برتری چهارمحالی‌ها آغاز شد و آنها با چند حمله موفق، در امتیازات پیشی گرفتند. در ادامه و در اواسط نیمه اول علوم و تحقیقات به بازی برگشت و توانست بخشی از امتیازات را جبران نماید ولی در نهایت نیمه اول این مسابقه با ۸ امتیاز اختلاف به سود استان چهارمحال و بختیاری به پایان رسید.

نیمه دوم اما حکایتی کاملاً متفاوت داشت. سرخ پوشان میزبان که گویا در رختکن با صحبت‌های کادر فنی متحول شده بودند و از حمایت تماشاگران پرشور خود نیز بهره می‌بردند در نیمه دوم نمایشی بسیار درخشان از خود نشان دادند و علاوه بر جبران امتیازات عقب افتاده، ۱۲ امتیاز نیز پیش افتادند.

چهارمحالی‌ها که لحظه به لحظه از فینال دورتر و دورتر می‌شدند برای فرار از شکست دست به آب و آتش زدند اما میزبان به هیچ عنوان قصد کوتاه آمدن نداشت. این دیدار سراسر هیجان در نهایت با حساب ۸۸ بر ۷۷ به سود واحد میزبان به پایان رسید تا علوم تحقیقات و استان مازندران از ساعت ۱۵:۰۰ روز یکشنبه برگزار کننده دیدار فینال رقابت‌های سراسری بسکتبال برادران باشند. پیش از این دیدار نیز دو تیم چهارمحال و بختیاری و مرکزی دیدار رده بندی را برگزار خواهند کرد.

 


( ۴ )