انتخاب رشته متقاضیان دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کننده در آزمون سراسری آغاز شد/ عناوین رشته‌های با آزمون واحد علوم و تحقیقات در دفترچه

۲۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۵ کد : ۱۰۰۱۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۵۲
شرکت کنندگان در آزمون سراسری که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند تا پایان روز سه‌شنبه ۳۰ مرداد فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
انتخاب رشته متقاضیان دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کننده در آزمون سراسری آغاز شد/ عناوین رشته‌های با آزمون واحد علوم و تحقیقات در دفترچه
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش و پذیرش، جهت شرکت کنندگان آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی شده‌اند، دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی از سه‌شنبه ۱۶ مرداد ماه جهت مشاهده در سایت www.azmoon.org قرار گرفت.
 
عناوین رشته‌های مقطع کارشناسی واحد علوم و تحقیقات در گروههای مختلف آزمایشی که داوطلبان می‌توانند به انتخاب آنها بپردازند به این شرح است:
 
گروه ریاضی و فنی: ریاضیات و کاربردها، مهندسی پزشکی، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر، مهندسی نفت، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی ورزش، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالو‌ژی، علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوافضا، مهندسی هسته‌ای و مهندسی انرژی.
 
گروه علوم تجربی: دامپزشکی، بهداشت مواد غذایی، علوم تغذیه، شیمی کاربردی، گیاهپزشکی، علوم و مهندسی صنایع غذایی، علوم و مهندسی شیلات و علوم و مهندسی محیط زیست.
 
گروه علوم انسانی: روانشناسی، حقوق، علوم سیاسی، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی، حسابداری، هتلداری و گردشگری.
 
گروه زبان‌های خارجی: آموزش زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی و مترجمی زبان آلمانی.
 
شرکت کنندگان در آزمون سراسری ۱۳۹۷ که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، می توانند تا پایان روز سه‌شنبه ۳۰ مرداد با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه به نشانی www.azmoon.org با توجه به نمره کل کسب شده در هر زیر گروه متناسب با رشته انتخابی و کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی، نسبت به انتخاب ۱۰۰ رشته محل اقدام کنند.

داوطلبان می‌توانند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، چنانچه در زمان ثبت‌نام گزینه علاقه‌مندی به گروه هنر و زبان‌های خارجه را انتخاب کرده‌اند و در آزمون آن نیز شرکت کرده‌اند، از فرصت انتخاب رشته دو یا سه گروه آزمایشی بهره‌مند شوند.

با توجه به اینکه پذیرش بخش اعظم رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی به صورت بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی است، داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org علاوه بر آگاهی از این رشته محل‌ها، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

داوطلبان می‌بایست ابتدا از وجود رشته محل مورد علاقه خود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطمینان حاصل کنند و سپس اقدام به پرداخت هزینه دوره مربوطه کنند. داوطلبان با کد ملی به عنوان نام کاربری و کد شناسه انتخاب رشته (کد ۷ رقمی) در انتهای کارنامه سازمان سنجش درج شده به عنوان رمز عبور، می‌توانند وارد سامانه شوند.

نتایج انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاداسلامی نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.


۲۳ رای